Karadağ’daki Türk Markaları

Karadağ şirket kurulumu için danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Karadağ'da şirket kurulumu için ne lazımsa sizin için profesyonelce yapıyoruz.

Karadağ Şirket Kurulumu

Karadağ’daki Türk Markaları

Karadağ’daki Türk markaları ülkemizin, ticari ve ekonomik yapısını Avrupa’nın en yeni ülkelerinden biri olan Karadağ’a taşımaktadır. Bununla birlikte, Sırbistan’dan ayrılma sonrası yeniden yapılanma sürecine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Gerek inşaat gerekse ulaşım sektöründe; ülkemizin önde gelen firmalarının Karadağ’da yer alması sosyo-ekonomik açıdan oldukça olumlu etkiler yaratmaktadır. Bölgede yaklaşık 3 bin adet Türk firması aktif olarak hizmet vermekte ve bu sayı günden güne artmaktadır. Kalkınma projeleri doğrultusunda ülkeye hizmet edenlere hediye olarak verilen Ekonomik vatandaşlık da ülkemizden Karadağ’a yapılan yatırım miktarını ciddi anlamda arttırmıştır. Karadağ Türk İş Adamları Derneği (KATİAD), ülkemiz ve Karadağ arasındaki ticari bağların güçlenmesi için gerekli tüm işlerin yürütülmesini kolaylaştırmaktadır.

2017 yılında NATO’ya üye olan Karadağ’ın yatırım ve istihdamına katkı sağlayan Türk şirketleri; ülkemize döviz akışı sağlamaktadır. Bu akış sayesinde ülkemizin milli geliri büyük bir artış yaşamaktadır. Karadağ’da bulunan Türk şirketleri ülkenin yaşam kalitesini arttıran projeleriyle ön plana çıkmıştır. Karadağ’dan ülkemizde yer alan firmalara yapılan özel davetler, bu sayının hızlı bir şekilde artmasına da zemin hazırlıyor. Montenegro olarak da bilinen Avrupa’nın Adriyatik kolundaki Karadağ, Balkan piyasasının Türk yatırımcılar tarafından yoğun talep görmesine neden oluyor.

Ülkemizin Büyük Holdingleri Karadağ’ı Yeniden Yapılandırıyor!

Ülkede yapılacak olan havaalanı ve otoyolun doğru bir şekilde inşa edilmesi için ülkemizin holdingleriyle görüşmeler devam ediyor. Bazı holdinglerin sağlamış olduğu teknik ve maddi destekler ile ülkeye faydalı projelerin kısa süre içinde tamamlanması bekleniyor. Ülkenin girmiş olduğu yeniden yapılanma süreci ülkede, alanında deneyimli firmaların yer almasına olan ihtiyacı arttırıyor. Ülkenin yüz ölçümünün küçük olmasına karşın ihtiyaç duyulan proje sayısının yüksekliği ve bu projelerin çapının oldukça büyük olması ülke yetkililerinin de deneyimli Türk firmalarını ülkeye davet etmesini sağlıyor. Montenegro’da iş yapan Türk asıllı firmalar sahip olduğu işletme kalitesiyle ülkede yaşayan herkesin beğenisini kazanmış durumdadır.

Karadağ’daki Bazı Türk Holdingleri

Ülkemizde de büyük çapta hizmet yapan önemli holdingler, ülkemizin etkinliğini yurtdışında da arttırmak için projelerine devam ediyor. Karadağ’da projelerine devam eden bazı holdingler ise yaptıkları projeler ile ülke yöneticilerini ve halkını memnun etmeyi başararak, ülkemizin tanıtımını en iyi şekilde yapmaya devam ediyor.

Balkan coğrafyasını neredeyse denetim altına alan holdinglerimiz, ülkenin altyapı, üstyapı ve sosyal projeleri gibi birçok çalışmada kendilerine yer buluyor. Montenergo’nun Türk firmaları projelerin insanlar için en sağlıklı ve profesyonel şekilde oluşturulmasını sağlıyor. Özellikle inşaat sektöründe ve şehircilik konusundaki deneyimlerinden faydalanmak ülkemizin ve Karadağ’ın da yapılandırılmasına yardımcı oluyor.

Karadağ’a Yatırım Yapan İlk 5 Ülke Arasındayız

Türkiye’nin en prestijli bankalarından biri olan Ziraat Bankası, ülkede 3 şubesiyle hizmetlerini sürdürüyor. Holdinglerin yanında Türk perakende markalarının da ülkede hızla şubeleşmeye başladığının altı yetkililerce çiziliyor. Ülkenin havalimanı işletmesi için de ihaleye giren firmalar arasında yer alan Türk Holdingler, diğer ülkeler arasından hızlı güçlenme yeteneğiyle sıyrılmayı başarıyor.

Karadağ ile Türkiye’nin arasındaki ilişkiler de bu başarılı çalışmaların sonucu olarak son derece önemli bir seviyede olmaktadır. Orada faaliyet gösteren şirket ve dernekler düzenli olarak Türkiye’deki etkinliklere de davet edilmektedir.

Montenergo’da yer alan Türk firmaları inşaat sektörü ve perakende sektörünün gücünü ele geçiren Türk firmalarının yönetim konusunda da birçok kurumda yer alması gerektiği vurgulanmaya devam ediyor. Ülkemize giren döviz akışını hızlandırmak için yurtdışı ile yapılan ticaret anlaşmalarının arttırılması gerektiği Ticaret Bakanlığımız tarafından da vurgulanarak, gerekli kolaylıklar sağlanmaya devam ediliyor.

 

Yorumlar: 1

  1. Zafer dedi ki:

    Güzel bir makale emeklerinize sağlık. Teşekkür ederim.

Yorumunuzu ekleyin

Translate »
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
Telegram