Karadağ Vatandaşlık Nasıl Alınır

Karadağ şirket kurulumu için danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Karadağ'da şirket kurulumu için ne lazımsa sizin için profesyonelce yapıyoruz.

Karadağ Şirket Kurulumu

Karadağ Vatandaşlık Nasıl Alınır

Bu yazımızda sizlere Karadağ vatandaşlık nasıl alınır ve kimler bu haklardan yararlanabilir tüm detayları ile anlatmaya çalışacağız. Karadağ vatandaşlık işlemlerinin başlatılabilmesi ve doğru şekilde yapılabilmesi için pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu aşamada uzman bir danışmanlık firmasından destek almak çok önem arz etmektedir.

Karadağ devleti, oturma izni çıkarana, iş kurana, ev satın alana ve hatta yatırım yapan insanlara bile vatandaşlık verebilen bir ülkedir. Bu sebeple doğru adımları takip ederek, doğru zamanda yatırım yaparak sizde vatandaşlık alabilirsiniz.

Oturum İzni Sahibi Olanlar Vatandaşlık Hakkı Kazanabilir mi?

Karadağ vatandaşlık hakkı kazanmak için oturma iznine sahip olunması gereken durumlar söz konusudur. Yazımızın başnda da belirttiğimiz üzere vatandaşlık çıkarabilmek için pek çok yol bulunmaktadır. Karadağ’da ev satın almak, şirket kurmak, mesleki eğitim kursu almak, bilimsel ve akademik araştırmalar yapmak oturma izni almak için yeterli sebeplerdir.

Karadağ devleti tarafından oturma izni her yıl müracat edilerek yenilenmektedir. Toplamda 10 yıl içinde hiç bir suça ve adli olaya karışmayan sabıka kaydı olmayan insanlar vatandaşlık başvurusunda bulunabilirler.

On yılı tamamladıktan hemen sonra vatandaşlık başvurusu işlemlerini başlatmak önemlidir.

Şirket Kurarak Karadağ Vatandaşlık Hakkı Kazanmak

Karadağ vatandaşlık hakkını kazanmak için şirket kurmak yöntemlerden bir tanesi olup, bu konuda MKA danışmanlık olarak profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz. MKA danışmanlık olarak bu aşamada sizin şirket kurulum işlemlerinizden tutun, vatandaşlık işlemlerinizi yürütmeye kadar tüm aşamalarda destek hizmeti sağlıyoruz.

Öncelikle yeni açtığınız şirketin beş yıl boyunca faal ve aktif olması gerekmektedir. Bu beş yılın sonunda daimi oturma izni alabiliyorsunuz. Toplam on yıl sonra başvuru yaparak Karadağ vatandaşlık hakkı kazanmış olabiliyorsunuz. Yani özetle şirket kuran insanlar 10 sene sonunda vatandaşlık başvurusu yaparak, Karadağ vatandaşı olabiliyorlar.

Ev Alarak Karadağ Vatandaşlık Hakkı Nasıl Kazanılır?

Ev alarak Karadağ vatandaşlık hakkını kazanmak mümkündür. Ev alarak Karadağ vatandaşlık hakkı konusunda en güzel kolaylık herhangi bir tutar zorunluluğu bulunmamasıdır. Noter ücretleri ve tercümanlık hizmeti ücretleri mutlaka ödenmelidir. İlk 1 ila 3 ay arasında sahiplik belgesi alınması zorunludur. Bu işlemlerin hemen arkasından bir iki ay içinde oturma izni çıkarabiliyorsunuz.

Bu sayede ev alarak beş yıllık oturma izni sahibi oluyoruz. Toplam on yılın sonunda da Karadağ vatandaşlık başvurusu yapmaya hak kazanıyorsunuz.

Karadağ ev fiyatları 50 bin Euro ile 200 bin Euro arasında değişmektedir. Neredeyse Türkiye’deki ev fiyatları ile Karadağ ev fiyatları aynıdır.

Bir başka yazı ve makalemizde görüşme dileği ile sizlere sağlıklı, mutlu ve güzel bir yaşam dileriz…

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Translate »
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
Telegram