Karadağ’da Şirket Açmanın Avantajları Neler?

Karadağ şirket kurulumu için danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Karadağ'da şirket kurulumu için ne lazımsa sizin için profesyonelce yapıyoruz.

Karadağ’da Şirket Açmanın Avantajları Neler?

Karadağ’da şirket kurmanın en büyük avantajı Avrupa’ya açılan yeni bir kapı olmasıdır. İnsanlar burada şirket açtıktan sonra Avrupa’ya daha kolay ve hızlı bir şekilde ürün ve hizmetlerini götürebiliyor. Ama bu kadar ile sınırlı değil, size Karadağ’da şirket açmanın daha önemli avantajlarından bahsedelim.

Uygun Fiyatlı Depolar

Avrupa’nın hemen dibinde, 4-5 saatlik mesafe ile bir depo kiralamak istemez misiniz? Almanya’ya ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi sattığınızı düşünelim. Türkiye’den bu ürünleri Almanya’ya göndermek hem pahalı hem de zaman alan bir iş. Bu da hem size hem de müşterilerinize olumsuz olarak yansıyor. Konum olarak Güney Doğu Avrupa’da bulunan Karadağ, insanların hizmet ve ürünlerini Avrupa’ya taşıyabilmeleri için en stratejik ortamlardan birini sunar. Uygun fiyatlı depolar kiralayarak ürünlerinizi bu depodan direkt olarak Avrupa’nın ülkelerine çok uygun fiyatlarla ve çok hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz.

Uygun Oranlı Vergilendirme

Karadağ, Avrupa Birliği’ne girebilmek için tüm şartları yerine getirdi bile. Bu da vergi bakımından da Karadağ’ı uygun bir konum haline getiriyor. % 9’dan daha düşük gelir vergileri ile insanlar burada şirket açmak için adeta yarışıyor. Şıu an için hala gümrük ve çeşitli ek ödemeler yapılabiliyor olsa da Karadağ, Avrupa Birliği’ne girmeye en yakın ülkelerden bir tanesi. Birkaç yıl içerisinde bir neticeye kavuşacağı düşünülüyor, bu da Avrupa Birliği katılım tarihinden önce açılan şirketlerin tamamına büyük bir avantaj ve öncelik sağlayacaktır.

Kolay Şartlarla Şirket Kurup Düşük Vergiyle Daha Fazla Kazanmak

Evet, kolay şartlarla şirket kurup düşük vergi oranları sayesinde daha fazla kazanmayı herkes ister. Ama bu her ülke için geçerli değildir. Karadağ, bu koşulların tamamını karşılayabilen nadir ülkelerden bir tanesidir. Hem Avrupa Birliği görüşmeleri hem de şirket kurulum kolaylığı sayesinde insanlar buradan şirket açıp çok daha kolay bir şekilde Avrupa’ya açılabiliyor. Ayrıca ülke içerisindeki düşük vergi oranları ile çok daha yüksek karlılık söz konusu olabiliyor. %9 gelir vergisi ve %9 kurumlar vergisi ile toplam vergi miktarı %18 oluyor. Ülkemizde %50’ye varan vergi dilimine baktığımız zaman çok daha çekici hale gelebilir.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Translate »
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
Telegram