Karadağ’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Karadağ şirket kurulumu için danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Karadağ'da şirket kurulumu için ne lazımsa sizin için profesyonelce yapıyoruz.

Karadağ’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Karadag calisma - Karadağ’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Karadağ’da Asgari Ücret Ne Kadar

Karadağ’da asgari ücret ne kadar sorusu sürekli sorulmaktadır. İnsanlar burada genelde şirket kurmak ve kendi işlerine sahip olmak yerine herhangi bir işe girmeyi ya da uzmanlık alanlarına göre bir şirkette işe başlamayı tercih ediyorlar. Asgari ücretin yaşam için gayet yeterli olduğu bu ülkede kimse sorumluluk almak ya da risk almak istemiyor. (Burada şirket kuracaklar için personel aramak hiç sorun olmayacak) Satın alma gücünün gayet yüksek olduğu bu ülkede asgari ücret 01 Ekim 2021 tarihi itibariyle 250 Euro olarak güncellenmiştir.

Karadağ’da Geçinmek Kolay mı?

Karadağ’da geçinmek ekonomik açıdan çok kolaydır. İnsanlar burada şirket kurmak ya da dükkân açmak yerine herhangi bir işe girerek çalışmak istiyorlar. Bunun sebebi ise özel yaşama daha fazla vakit ayırma istekleridir. Buna imkân veren ise asgari ücretin geçinmek için gayet yeterli olmasıdır. Eğer Karadağ’da asgari ücretli bir şekilde çalışmak istiyorsanız kira, tüm faturalar, market alışverişi ve sosyal harcamaları tek başınıza asgari ücretle yapamayabilirsiniz (Kiranın yüksek olabilmesi sebebi ile) ama iki kişi çalışacaksa çok rahat yaşanabilir.

Karadağ’da Çalışma Saatleri ve Günleri

Karadağ’da çalışma gün ve saatleri de şu şekilde belirlenmiştir. Yaygın olarak Pazartesi ve Cuma günleri sabah saat 08.00 akşam 16.00 saatleri arasındadır. Tabii ki fazla mesai ya da daha fazla çalışan insanlar olabilir ancak ülke genelinde çalışma saatleri ve günleri bu şekilde olur.

Karadağ Yıllık İzin Hakları

Karadağ yıllık izin hakları bir kişi için yıl içerisinde 20 gün ile sınırlıdır. Bir şirkette yıl boyunca çalışan kişi yaz ayında ya da belirlenen aylarda 20 günlük yıllık izine çıkabilir. Resmi tatiller, yıllık izin ve ücretli izinler maaştan kesilemiyor. Kişiler bu günlerde tıpkı çalışmış gibi maaş alırlar. Ayrıca kişi 60 gün kadar geçici olarak işe gelemiyor ise (Rapor, rahatsızlık vb. durumlar) kazanç tazminatı almaya hak kazanır.

Karadağ bir yatırım ülkesidir ve her yıl binlerce insan burada yatırım yapıyor. Siz de yatırım yapmak istiyorsanız ve ayrıntılı bilgiyi edinemiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Translate »
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
Telegram