Karadağ’da Çalışma ve Oturma İzni Nasıl Alınabilir?

Karadağ şirket kurulumu için danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Karadağ'da şirket kurulumu için ne lazımsa sizin için profesyonelce yapıyoruz.

Karadağ’da Çalışma ve Oturma İzni Nasıl Alınabilir?

Karadag Vatandasligi Nasil Alinir - Karadağ’da Çalışma ve Oturma İzni Nasıl Alınabilir?

Karadağ Vatandaşlığı Nasıl Alınır

Karadağ’da çalışma ve oturma izni nasıl alınabilir konusuna yönelik yapmanız gereken ilk şey Karadağ oturma izni veya Karadağ vatandaşlık izni türlerinde belgeleriniz olmasıdır. Bunun yanı sıra burada çalışma izni alabilme açısından şirket kurmanız ya da Karadağ şirketlerinden birinde çalışıyor olmanız da işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü bu durum orada yaşadığınızın ve çalıştığınızın kanıtı da sayılmaktadır. Kanıt açısından ispat şeklinde kullanılan belgeler arasında ev kira kontratları veya satın aldığınız eviniz var ise tapusu yeterli olacaktır. Belirtilen belgelerin olması halinde Karadağ’da çalışma iznine sahip olmanız her daim mümkündür. Bununla beraber Karadağ yatırım kapsamında da kullanmanız oldukça mantıklı olacaktır. Çünkü bu ülkede yaşamak, şirket kurmak gibi faaliyetler oldukça avantajlıdır.

Karadağ’a Nasıl Yerleşilir?

Karadağ’a nasıl yerleşilir kapsamında merak edilen soruya yönelik bazı durumları önceden araştırarak hareket etmelisiniz. Karadağ ev fiyatları kapsamında pahalı olarak düşünülen bir ülkedir. Sebebi Balkanlarda bulunan küçük ve oldukça verimli bir ülke olmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Ayrıca Karadağ Avrupa birliği onay sürecinde bir ülkedir. Buraya yerleşmek açısından yapmanız gereken şeyler ise şöyle sıralanmaktadır.

  • Karadağ’da çalışmak
  • Karadağ’da ev satın almak
  • Karadağ’da şirket kurmak
  • Karadağ’da yatırım yapmak

Karadağ başkenti Podgorica olarak bilinen muazzam bir Balkan şehridir. Değişik atmosfere sahip olan ülkenin çevreci bir görüş birliğine sahip oluşu herkesin her konuda karşı eşit şartlar ve olanaklar sunmasını sağlamaktadır. Bu yüzden de demokratik ve refah ilkesiyle her insanın dikkatini çeken bir ülke olarak bilinmektedir.

Karadağ Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Karadağ vatandaşlığı nasıl alınır sorusu birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Çünkü Karadağ gece hayatı, sosyal yaşam, iş olanakları, çalışma ortamı gibi her yönden demokratik ve refah bir ülkede yaşamak her insanın istediği türde tasarlanmıştır. Karadağ vatandaşlık için çalışıyor olmanız veya ev satın almış olmanız gerekir. Çalışırken kısa süreli almış olduğunuz çalışma ve oturma izniniz her yıl yenilenme şartıyla 5 yıllık süreyle devam eder. 5 yıldan sonra daimi çalışma ve oturma izni alabilirsiniz. 10 yıl tamamlanarak Karadağ vatandaşlık başvuru hakkına sahip olmanız mümkündür.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Translate »
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
Telegram