Karadağ’da Başarılı Türk Firmaları ve Markaları

Karadağ şirket kurulumu için danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Karadağ'da şirket kurulumu için ne lazımsa sizin için profesyonelce yapıyoruz.

Karadağ’da Başarılı Türk Firmaları ve Markaları

Karadagda Basarili Turk Firmalari 1024x518 - Karadağ’da Başarılı Türk Firmaları ve Markaları

Karadağ’da Başarılı Türk Firmaları

Karadağ’da başarılı Türk firmaları ve markaları kapsamında çok fazla örnek verilmesi mümkündür. Çünkü geçmişte Osmanlı hâkimiyeti içinde yer alan Karadağ Avrupa Birliği’ne en yakın aday ülke, vize sıkıntısı bulundurmayan ve şirket kurma konusunda birçok kolaylık sunabilen bir ülkedir. Bu konuyla ilgili yapılan araştırmalara göre Karadağ’da şu ana kadar 4000’den fazla şirketin kurulduğu bilinirken bu şirketlerin Türklere ait olduğu öne çıkıyor. Böyle bir durumda da Karadağ yatırım yapma kapsamında avantajlı ve mantıklı bir seçenek olarak öne çıkıyor. Karadağ Euro para birimini kullanan bir ülke olduğu için fiyatları Türkiye’ye göre biraz yüksektir. Bu yüzden Karadağ (Montenergo) ev fiyatları kapsamında kira yönünden pahalı olsa da satılık yönünden hayli avantajlıdır. Çünkü sürekli geliriniz olmasını sağlar. Bu açıdan da gayrimenkul alım satımı yönünden değerlendirilen mükemmel bir ülke konumunda yer almaktadır.

Karadağ’daki Türk Markaları

Karadağ’daki Türk markaları kapsamında öne çıkan ülkenin ticari Pazar faaliyetini de açık olduğunu göstermektedir. Potansiyel bakımdan değerlendirilmiş olan başarılı firma listesi şu şekilde sıralanmaktadır.

  • TAV
  • LİMAK
  • CENGİZ
  • MAPA
  • İÇTAŞ

Türk firmaları çok yönlü avantajlarla birlikte iş potansiyeli de sağlayan firmalar olarak bilinmektedir. Karadağ demokratik bir ülke olmasının yanı sıra yaklaşık 90 ülkenin vize problemi yaşamadığı bir ülkedir. Bu durumda yatırımcıların yaptığı alım satımlardan ve kurulan şirketlerin iş potansiyelini genişletmesine olanak tanımaktadır. Hatta bu sayede Karadağ vatandaşlık veya Karadağ oturma izni almakta mümkün olabilmektedir. Çünkü potansiyel iş demek diğer anlamda da yaşayabileceğiniz yer anlamını taşır.

Karadağ’da Yaşayan Türkler

Karadağ’da yaşayan Türkler ülkenin geçmişindeki izlere sahip çıkışından ve Türk insanına karşı sıcak olmasından dolayı oldukça samimi insanlardır. Bu insanlar size evine oturmaya gittiğiniz ev sahibi sıcaklığını gösterir. Karadağ refah ve demokratik yaşam tarzıyla ilgi çeken ülkelerden biri olup yeşilliği, denizi ve iklimiyle hayli beğeneceğiniz bir yerdir. Bu sebeple burayı gördükten sonra iş kurup veya konut alıp yaşamını Karadağ’da devam ettiren çok fazla Türk bulunduğu bilinmektedir.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Translate »
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
Telegram