Karadağ Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor mu?

Karadağ şirket kurulumu için danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Karadağ'da şirket kurulumu için ne lazımsa sizin için profesyonelce yapıyoruz.

Karadağ Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor mu?

Karadaga Gitmek Icin Neler Gerekli - Karadağ Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor mu?

Karadağ’a Gitmek İçin Neler Gerekli

Karadağ Türk vatandaşlarından vize istiyor mu sorusuna Türkler için vize gerekmiyor cevabıyla başlamak hayli sevindiricidir. Karadağ Avrupa Birliği adaylık sürecinde 90 ülkeyle vize durumunu stabil hale getirmiş bir ülkedir. Özellikle Türklerin çok beğendiği Karadağ yatırım kapsamında da değerlendirilen ülke olduğu için vize problem edilecek bir durum olmamaktadır. Bu konuda öne çıkan Türk firmaları aslında örnek gösterilebilir. Manşetlerde yer alan önemli Türk markaları Türkiye’den vize istemeyen Karadağ’ın birçok yönden tercih edilmesine de olanak tanımaktadır. Özellikle Karadağ vatandaşlık veya Karadağ oturma izni kapsamında merak ettiğiniz konularda Türk insanlarının daha rahat olabileceğini söylemek mümkündür.

Karadağ’a Gitmek İçin Neler Gerekli?

Karadağ’a gitmek için neler gerekli diye merak eden Türkler için diplomatik, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport hamilleri yeterli olacaktır. Yapılacak seyahatlerde 90 günü geçmediğiniz takdirde vizesiz giriş yapabilmeniz her zaman mümkündür. Aynı zamanda transit geçişlerde de belirtilen durum geçerli olup vize sıkıntısı oluşturmamaktadır. Genel bakımdan gidiş gelişlerde lazım olacak gerekli şeyler ise şöyle sıralanır.

  • Konaklama, otel, ev, apart otel rezervasyon bilgileri
  • Uçak gidiş-dönüş rezervasyon bilgileri
  • Açıklanabilir ve seyahat boyunca yeterli olacak miktarda para
  • Pasaport
  • Nüfus cüzdanı

Yukarıda belirtilen bilgiler herkes için geçerli ve gerekli olan şeylerdir. Amaç sadece gezi planı olsa dahi yanınızda bulunması gereken şeyler geçireceğiniz sürenin sorunsuz olmasını sağlar.

Karadağ Sınırları Ne Zaman Açılacak?

Karadağ sınırları ne zaman açılacak kapsamındaki soru geçtiğimiz Haziran ayı başlangıcıyla tescillenmiş şekildedir. 5 Mayıs 2021 tarihinden itibaren vaka görülmemesi sayesinde sınırların açılmasına karar verilmiştir. Özellikle pandemi süreciyle oluşan kısıtlamanın kalkması birçok kişiyi sevindirmiştir. Yatırımcıların uzun zamandır araştırdığı Karadağ ev fiyatları tekrar gündeme düşmüş ve hızla değerlendirilmeye başlanmıştır. Alım satımların yanı sıra gezi planlarına katılan Karadağ, ülke bazında korunaklı olduğunu da göstermektedir. Çünkü birçok yerde covid vakası görülmesine rağmen Karadağ’da bu vakalar uzun süreden beri görülememektedir. Bu yüzden de sınırların açılmasına karar verildikten sonra tekrar turist ağırlamaya başladığı bilinmektedir.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Translate »
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
Telegram