SSS

Karadağ şirket kurulumu için danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Karadağ'da şirket kurulumu için ne lazımsa sizin için profesyonelce yapıyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Bu kısımda müşterilerimizin en çok sordukları soruları bir araya topladık, sorunuzun cevabını site içinde aramaktansa burada da bulabilirsiniz. Sizin aklınızdaki sorunun cevabı burada yoksa sayfanın sonundaki formu doldurup sorunuzu bize ulaştırabilirsiniz, böylece kısa sürede sorunuzun cevabını öğrenmiş olursunuz.

1. Karadağ'da Konut Alarak Oturma İzni nasıl Alabilirim?

Karadağ’da oturum izni için gayrimenkul olarak sadece konut alabilirsiniz. Ancak pek çok ülkede uygulanan minimum yatırım tutarı Karadağ’da uygulanmamaktadır. Yani düşük fiyatlı bir ev alarak da oturma izninizi alabilirsiniz. Aldığınız konut için her yıl, konutun değeri oranında emlak vergisi ödersiniz. Oturma izni eşinizi ve 18 yaşın altındaki çocuğunuzu da kapsar.

2. Konut Alırken Masrafları Ne Kadar Tutar?

Karadağ’da gayrimenkul için ödemeniz gereken vergi %3’tür. Karadağ’da gayrimenkul alış ve satışları noterde yapıldığından, noter masrafı ve tercüman ücreti de ödemeniz gerekecek. İşlemler sırasında Türkçe yeminli tercüman yanınızda bulunacak ve her adımı size tercüme edecektir.

3. Tapumu Ne Zaman Alabilirim?

İşlemler bittiğinde 20 -40 gün sonra tapunuz hazırlanmaktadır.

4. Oturma İznim Ne Kadar Süre Geçerli?

Oturma izinleri 1 yıllık verilmektedir ve her sene yenilenmesi gerekir. Konutunuzu satmadığınız sürece oturma izni yenilemesinde sorun yaşamazsınız.

5. Şirket Kurmak İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Şirket kurulumu için gereken belgeler;

 

Belgelerinizi tamamlayıp bize teslim ettikten sonra yaklaşık 5 gün içerisinde şirketiniz kurulacaktır. Oturma iznine, şirket kurulumunuz gerçekleştikten sonra başvurabilirsiniz.

6.Şirketimin Muhasebe ve Hukuk İşlerimle Kim İlgilenecek?

Bu konuda da size yardımcı oluyoruz. Türkçe bilen ve ister muhasebe, ister hukuk alanlarında size gerekli bilgileri verebilecek partnerimize sizi yönlendireceğiz.

7. Daimi Oturma ve Çalışma İzni Nasıl Alabilirim?

İster şirket kurarak ister gayrimenkul alarak oturma izni almış olun, 5 sene boyunca vergilerinizi düzenli öder ve herhangi bir suça karışmaz iseniz daimi oturma ve/veya çalışma iznine başvurabilirsiniz.

8. 18 Yaşından Büyük Çocuğum İçin Oturma İzni Nasıl Alabilirim?

Eğer 18 yaşından büyük çocuğunuz okuyorsa oturma izni alabilirsiniz.

Sorularınızı bekliyoruz

  Translate »
  Follow by Email
  Facebook
  Twitter
  Pinterest
  Instagram
  Telegram